Minden, amit használunk, javításra szorulhat időnként, ezért nem kell elkeseredni. Amit tudunk persze, azt előzzük meg, figyeljünk a minőségi kezdetre, és tudjuk karbantartani eszközeinket, de legyünk is tisztában a lehetséges hibafaktorokkal. Mint például a műanyag ablakok esetében, és ne csak a hibákkal legyünk tisztában, hanem azzal is, mi a teendő. És mi nem a teendő.
Sokszor makacsság vagy büszkeség állhat a hátterében annak, hogy valaki nem hív szakembert, de tudni kell józanul mérlegelni a helyzetet, hogy mikor kell segítséget hívni, és mikor hagyatkozhatunk saját józan paraszti eszünkre. A műanyag ablak esetében is meg kell nézni, mennyire súlyos a felmerülő probléma. Ha például nem annyira súlyos, hogy azonnal ellehetetlenítse a műanyag ablak használatátkülső, akkor nem érdemes nyitogatni és próbálgatni a műanyag ablakot.
Ugyanis, ezáltal csak újra és újra kitennénk a műanyag ablakot ugyanannak a traumának, így pedig nő annak a valószínűsége, hogy a helyzet súlyosbodik. A sikeres javítás esélyeit pedig jelentősen leronthatjuk ezáltal. Nem éri meg tehát az erőlködés. Aki persze érzi magában a tehetséget, ügyességet a próbálkozáshoz, bizonyos hibák esetén még meg lehet próbálni, egy imbusz és egy torx kulcs segítségével.
Ezeket viszont a kisebb hibák előfordulása esetén érdemes megpróbálni, a komolyabb hibákat szakértelemmel szabad csak orvosolni. Ugyanis, még mindig jobb egy ideiglenesen elromlott műanyag ablak, mint egy végleg használhatatlan, mivel ezt már csak cserével lehet kiküszöbölni, ami drágább mulatság lehet.